Aktualności

Konferencja naukowa „Umysł w dzisiejszym świecie”

  16 października 2018 r. odbyła się konferencja naukowa „ Umysł w dzisiejszym świecie”. Była to konferencja wkomponowana w roczne obchody 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Zostały wygłoszone dwa wykłady związane z tematyką przewodnią: „ E-mózg w realnym świecie” – dr hab. Piotr Łaszczyca oraz „Neurodydaktyka w praktyce” – mgr Joanna Wieczorek. Konferencja stanowiła również okazję do dyskusji , rozmów i wspomnień wszak 50 lat to długa historia.

Zamknięcie naboru do programu „Bezpieczny rejs”

Informujemy , że w dniu 10 września 2018r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych naszego powiatu do programu „Bezpieczny rejs” na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Od dnia 31.08.2018 r. otwarty nabór do programu „Słyszę”

Informujemy, że od dnia 31 sierpnia 2018 r. rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych oraz przedszkoli naszego powiatu do programu „Słyszę” (badania przesiewowe klas 0-1) na rok szkolny 2018/2019. W zgłoszeniu koniecznie należy podać ilość klas, grup i liczbę uczniów. Programem zostaną objęte szkoły, grupy przedszkolne zgodnie z kolejnością zgłoszeń (Ilość miejsc jest ograniczona).

Otwarty nabór do terapii EEG Biofeedback

Informujemy, że od dnia 4 czerwca 2018 r. przyjmujemy zapisy uczniów do terapii EEG Biofeedback na rok szkolny 2018/2019. Przypominamy, iż aby zgłosić dziecko na terapię należy złożyć w sekretariacie poradni kartę zgłoszenia oraz zaświadczenie neurologa wskazujące na potrzebę objęcia terapią EEG Biofeedback lub o braku przeciwwskazań do jej podjęcia.

Otwarty nabór do programu „Bezpieczny rejs”

Informujemy, że od dnia 4 czerwca 2018 r. rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych naszego powiatu do programu „Bezpieczny rejs” (badania przesiewowe klas I) na rok szkolny 2018/2019. W zgłoszeniu koniecznie należy podać ilość klas i liczbę uczniów. Programem zostaną objęte szkoły zgodnie z kolejnością zgłoszeń (Ilość miejsc jest ograniczona).

Ferie w Poradni 2018

  FERIE W PORADNI Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. To już nasza tradycja. Kolejny raz w naszej Poradni podczas zimowych ferii odbywają się zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne przeznaczone dla uczniów z klas I-III SP. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych zajęć. Dzień I Poznajemy się. Dzień II Nasza silna rodzina. Dzień III Jestem… Potrafię… Mam… Dzień IV Poznajemy i nazywamy uczucia. Radzimy sobie z trudnymi emocjami. Dzień V Jestem niepowtarzalny.

Zaproszenie

Zaproszenie dla rodziców uczniów III klas gimnazjum posiadających ograniczenia zdrowotne w wyborze zawodu.

Zakończenie naboru do projektu „Bezpieczny rejs”

Informujemy, że w dniu 20.09.2017r. zakończyliśmy nabór szkół chętnych do realizacji programu „Bezpieczny rejs”. Zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Zaproszenie na konferencję dyrektorów szkół podstawowych

Organizatorzy: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna i Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim

Wakacje w Poradni

Wakacje w Poradni Kolejna edycja zajęć socjoterapeutycznych dla uczniów klas I-III odbyła się w naszej Poradni w pierwszym tygodniu wakacji (26-30.06.2016r.) Tym razem na zajęcia uczęszczali sami chłopcy. Bawiliśmy się bardzo dobrze. Dzięki pięknej pogodzie mogliśmy również aktywnie spędzać czas na dworze. Wszystkim życzymy udanych wakacji. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.