Aktualności

Uwaga okres wzmożonych infekcji!

Poradnia informuje, że przyjmowane są tylko dzieci zdrowe (bez uporczywego kataru, kaszlu, infekcji górnych dróg oddechowych, w czasie antybiotykoterapii).

Zamknięcie naboru do programu „Słyszę”

Informujemy, że w dniu 2 września 2019r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń szkół naszego powiatu do programu „Słyszę” na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Zamknięcie naboru do programu „Bezpieczny rejs”

Informujemy, że w dniu 2 września 2019r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych naszego powiatu do programu „Bezpieczny rejs” na rok szkolny 2019/2020. Zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Otwarty nabór do programu „Bezpieczny rejs”

Informujemy, że od dnia 8 maja 2019r. rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń szkól podstawowych naszego powiatu do programu „Bezpieczny rejs” (badania przesiewowe klas I) na rok szkolny 2019/2020. W zgłoszeniu koniecznie należy podać ilość klas i liczbę uczniów. Programem zostaną objęte szkoły zgodnie z kolejnością zgłoszeń (Ilość miejsc jest ograniczona).

Konferencja Jubileuszowa z okazji 50 lecia Poradni

Dziś obchodziliśmy zaszczytne urodziny, 50 – lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Z tej okazji spotkaliśmy się we wspaniałym gronie, aby cieszyć się i świętować. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Starosta Powiatu Wodzisławskiego – Leszek Bizoń, Pani Poseł na Sejm RP – Teresa Glenc, Burmistrzowie miasta Pszów, Rydułtów i Radlina, Wójt gminy Marklowice, Dyrektorzy szkół i placówek Powiatu Wodzisławskiego. Wszystkim przybyłym gościom, każdemu z osobna dziękujemy za udział i piękne życzenia. Dziękujemy dr Mieczysławowi Chęćkowi, długoletniemu Dyrektorowi Poradni, za garść

Więcej

Konferencja Jubileuszowa z okazji 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Mamy przyjemność poinformować, iż w dniu 26.03.2019 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. odbędzie się Konferencja Jubileuszowa z okazji 50-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim.

Życzenia świąteczne

„Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok – Dobrym Czasem”. (K. I. Gałczyński) Najserdeczniejsze życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia   oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w nadchodzącym Nowym 2019 Roku składają Dyrektor oraz  Pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim

Konferencja naukowa „Umysł w dzisiejszym świecie”

  16 października 2018 r. odbyła się konferencja naukowa „ Umysł w dzisiejszym świecie”. Była to konferencja wkomponowana w roczne obchody 50-lecia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Zostały wygłoszone dwa wykłady związane z tematyką przewodnią: „ E-mózg w realnym świecie” – dr hab. Piotr Łaszczyca oraz „Neurodydaktyka w praktyce” – mgr Joanna Wieczorek. Konferencja stanowiła również okazję do dyskusji , rozmów i wspomnień wszak 50 lat to długa historia.

Zamknięcie naboru do programu „Bezpieczny rejs”

Informujemy , że w dniu 10 września 2018r. zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych naszego powiatu do programu „Bezpieczny rejs” na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy do współpracy w następnym roku szkolnym.

Od dnia 31.08.2018 r. otwarty nabór do programu „Słyszę”

Informujemy, że od dnia 31 sierpnia 2018 r. rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń szkół podstawowych oraz przedszkoli naszego powiatu do programu „Słyszę” (badania przesiewowe klas 0-1) na rok szkolny 2018/2019. W zgłoszeniu koniecznie należy podać ilość klas, grup i liczbę uczniów. Programem zostaną objęte szkoły, grupy przedszkolne zgodnie z kolejnością zgłoszeń (Ilość miejsc jest ograniczona).